Keturmetis „Mažylio receptų“ ragautojas net ir praėjus dviem savaitėms po Šv. Kalėdų, Trijų Karalių dieną nupuošus eglutę, prieš eidamas miegoti paprašė: „Mama, tik nepamiršk palikti praviro lango, nes gali ateiti Kalėdų senelis“. Ir neveikė jokie argumentai, kad lauke labai, tikrai labai šalta, kad dovanas senelis neša tik per Šv. Kalėdas… Lango, aišku, praviro nepalikau, už ką ryte nebuvau pasveikinta nei šypsena, nei šiltu apkabinimu.

Tačiau dienai įpusėjus supratau, kad gal tikrai klydau… dovanas Kalėdų senelis neša ir po švenčių. O gal čia ne jis?…Tačiau apie viską nuo pradžių.

Nors metai tik prasidėjo, mums jie jau dosnūs – mūsų sandėlis pasipildė antro leidimo „Mažylio receptų“ knygomis. Nors pirmosiomis naujojo leidimo pakuotėmis džiaugėmės dar prieš pat Šv. Kalėdas, likusios atkeliavo tik dabar, kaip tyčia, spengiant dideliam šaltukui. Termometras Vilniuje rodė – 15 Co ir toks šaltis nepatiko ne tik mums, bet ir sandėliui, o tiksliau – jo spynai. Įtariu, nesidžiaugė ir knygas pristatęs spaustuvės vairuotojas Laimis, nors jis visada šypsojosi, tarsi tokie iššūkiai jam būtų kasdienybė. O veikti buvo ką.

Norėdami atrakinti sandėlio spyną turėjome susikurti „laužą“. Ilgai deginom popieriaus lapus ir jais šildėm spyną kol ją atrakinom. Durims atverti prireikė plaktuko ir replių. O patekus vidun dar teko ir paplušėti – 1100 knygų, supakuotų po penkias, dviese su Laimiu iškrovėme rankomis. Šalta nebebuvo, sandėlį užrakinom lengviau nei atrakinom, o naujos knygos jau laukia savo skaitytojų.

Tikimės, kad 2015-aisiais, mūsų ir Jūsų laukia dar daug iššūkių. Linkime, kad ir kokie jie sunkūs atrodytų, būtų įveikiami, kad Jums ir mums visada užtektų drąsos eksperimentuoti, versti kalnus ir tikėti, kad dovanas Kalėdų senelis ir pats gyvenimas neša ne tik metų gale.

Būkit laimingi, skaniai ir sočiai maitinkite savo Mažylius!

Ilma su visa „Mažylio receptų“ komanda