• Darbeliai iš druskos tešlos



Ką nuveikti vis ilgėjančiais vakarais ar savaitgaliais su savo mažyliais, kai niekur nereikia skubėti, o taip norisi aktyvios veiklos mikliems pirštukams? Mums pataria Šiaulių L/d „Rugiagėlė“ auklėtoja Valdonė Krencienė. Visos priemonės išmėgintos darželio mažylių – būtinai pasiūlykite šių pramogų ir savo vaikučiams!  

Darbeliai iš druskos tešlos arba “druskinukai“ – juos gamindami kartu su vaikučiais, galite susigalvoti pačių įvairiausių temų – nuo papuošalų, žaisliukų kalėdinei eglutei gamybos, skirtingų pasakų herojų kūrimo iki supažindinimo su duonos kelione iki mūsų stalo. Mažyliai taps ne tik stebėtojai, bet ir aktyvūs dalyviai – patys bers miltus, druską, pils vandenį, maišys ir minkys tešlą, kočios ją, iš gautos tešlos formuos duonos kepaliukus, įvairius riestainius, sausainukus su formelėmis, įvairius gyvūnėlius, žaisliukus. Pagamintas grožybes reikės tik gerai išdžiovinti ir sustingusius bus galima nudažyti guašu. Jei sausainukams padarysite skylutes – tai išdžiovinti ir nuspalvinti guašu jie taps patys gražiausi kalėdiniai žaisliukai jūsų eglutei, arba, suvėrus ant storesnio siūlo taps unikalūs papuošalai – karoliai, apyrankės, girliandos… O tai juk gali būti ir puiki dovanėlė artėjančių švenčių proga močiutėms ir seneliams, mažylių draugams.

Kaip pasigaminti druskos tešlą? 

Reikės:

– 1kg miltų;

– 1 kg druskos;

– vandens pilti tiek, kad tešla būtų minkšta, bet neliptų vaikučiams prie rankų;

– šiek tiek miltų stalui pabarstyti.

Druskos tešlos paruošimas: Sumaišykite miltus su druska ir pamažu pilkite vandenį bei maišykite. Kai tešla pasidarys pakankamai tiršta – pradėkite minkyti, vis berdami papildomai miltų – kol tešla nebekibs prie rankų. Šio kiekio tešlos pakako 10-čiai vaikučių, tad visą reikalingų produktų kiekį galite dalinti į dvi, tris dalis.

Popierinis lego „mergaitė ir berniukas“ – iškirpkite iš spalvoto popieriaus skirtingų geometrinių formelių, iš kurių mažyliai galės sudėlioti mergaitę ir berniuką, o kartu – galės mokytis skirtingų geometrinių formų pavadinimų (apskritimas, trikampis, stačiakampis ir kt.), kartu – lavins smulkiosios motorikos įgūdžius, mokysis skaičiuoti, mokysis spalvų pavadinimų ir pan. Vietoj mergaitės ar berniuko gali būti besmegenis, namelis, kačiukas, šuniukas ir t.t.

„Raidelės“ iš kamštelių“ – kaupkite kamštelius nuo įvairių užsukamų gėrimų pakuočių – po to mažyliams galėsite pagaminti labai paprastą, bet smagų žaidimą, ugdantį pažinti raideles, skaičius, formas, taip pat – mokytis sakyti žodžius, prasidedančius skirtingomis raidėmis ar dėlioti įvairius žodžius, mokytis skaičiuoti ir pan. Reikės tik apvedžioti kamštelius paruošiant skirtingas raides, skaičius ar formas ir tuomet jau leisti mažyliams eksperimentuoti.

(darbelių nuotraukos – žr. viršuje) Raskite laiko pažaisti su savo mažyliais – tam nereikia jokių brangių žaislų ar užsiėmimų – pakanka paprasčiausių kiekvienuose namuose randamų priemonių, šiek tiek fantazijos ir svarbiausia – jūsų dėmesio bei laiko, kuris jūsų mažyliams bus įsimintinas ir labai smagus!