Greipfrutai

Greipfrutuose yra vitaminų A (raudonuosiuose greipfrutuose vitamino A yra penkis kartus daugiau negu baltuosiuose), C, D, PP, B1, kalio, kalcio, magnio, fosforo, pektinų. Tai apetitą keliantis, imunitetą stiprinantis, organizmo veiklą gerinantis bei puikiai tonizuojantis vaisius.

Dėmesio!

- Atminkite! Prieš duodant mažyliui skanauti naujų maisto produktų būtina pasitarti su mažylio pediatru! Ypač dėl produktų, galinčių alergizuoti. Su naujais maisto produktais savo mažylį pažindinkite atsargiai, mažomis porcijomis ir nuolat kreipdami dėmesį į tų maisto produktų toleravimą bei sveikatos būklę.

- Šaldytos greipfrutų skiltelės (be odelės), įdėtos į specialų kieto maisto kramtuką – bus puiki priemonė mažyliui, kai dygsta dantukai – ne tik šaldo patinusias dantenas, bet ir skanu.

Tinka nuo:

- Rekomenduojama siūlyti mažyliui skiestų greipfruto sulčių nuo 8-10 mėnesių, arba galima sutrinti greipfrutų minkštimą su kitų vaisių sultimis.

- Siūlyti mažyliui smulkių greipfruto minkštimo gabalėlių rekomenduojama nuo 1 metukų, kai mažylis jau moka kramtyti ar trinti maistą savo dantenomis.